Google Adwords Kullanım Teknikleri

Yapılan araştırmalar doğrultusundan internet kullanıcılarının %90 lık bir kısmı arama motorlarından diğer kısmı ise direk adresi yazarak ilgili siteye girmektedir. Bu %90 lık kısmı ortalama 20 sn kadar arama motorundan durarak arama... Read more »

Google Adsense’den Banlanma Nedenleri

Google Adsense’den Banlanma Nedenleri1- Kendi reklamına tıklamak.2- Google reklamlarını frame sayfa olarak kullanmak.3- Bir sayfada iki ayrı üyeye ait reklam kodları kullanmak.4- Bir sayfada aynı boyutta iki Adsense reklam ünitesi kullanmak.5- Sayfa... Read more »

Google Adsense

Google Adsense,Google’nin en önemli hizmetlerinden biridir.Site sahipleri Google Adsense sayesinde sitelerinde Google Reklamlarını yayınlayabilir,hitine ve tıklanma oranına göre Google’dan parasını alabilir. Şu iki servisi karıştırmayalım önce; Google Adsense : Google’dan reklam alma... Read more »

Görsel Aramalarda Zirveye Çıkmak

Google’ın görsel arama zemininden pek çok webmaster arkadaşımız hit kazanmak istiyor. Forumlarda gelen sorularda genelde nasıl üstlerde yer alabilir yönünde oluyor. Resim araması ile web araması mantığı hemen hemen aynıdır. Yine kriterlerimiz;... Read more »

Google Sıralama Yükseltme Etkenleri

Google Sıralamaları Faktörleri Maddeler Halinde Google sıralamalar için geliştirdiği algoritma sayesinde 200 üzerinde faktör ve filtre etkeninden geçirerek ziyaretçilere en sağlıklı sonuçları vermeyi hedeflemiştir. Bizler de optimizasyon çalışmalarında bulunduğumuz ar-ge çalışmalarından çıkarttığımız... Read more »

Google Analytics Nedir ?

Google Analytics’i özet olarak tanımlamak gerekirse bir sayaç hizmetidir. Sitenize kaç kişi gelmiş gelen kişiler hangi ülkeden, hangi ilden, hangi ilçeden gelmiş, sitenize nasıl ulaşmış, Google üstünden gelmişse hangi kelimeleri aratarak gelmiş,... Read more »