Google Adwords Kullanım Teknikleri

Yapılan araştırmalar doğrultusundan internet kullanıcılarının %90 lık bir kısmı arama motorlarından diğer kısmı ise direk adresi yazarak ilgili siteye girmektedir. Bu %90 lık kısmı ortalama 20 sn kadar arama motorundan durarak arama yapar ve aradıkları kelimeler doğrultusunda istedikleri giriş sağlarlar. Yani arama motorunu açtıktan sonra yaklaşık 20 saniye kadar arama motorunda kalmakta kullanıcılar. Google adwords dediğimiz kısımda ise hatırlatmak gerekirse arama yaptığımız sayfanın üst kısmada bulunan ilk 3 site bunlar hafif pembe ile kendilerini belli ederler ve diğer kısım ile ekranın sağ tarafından ki ilanlardır. Aşağıdaki resimde belirtilen gibi. Araştırmalara baktığından %90 kullanıcıyı google ilgili sitelere yönlendirmesini sağlıyor.

Google adwords harici yani organik diye nitelendirdiğimiz kısımlara backlink ve benzeri çalışmalar ile sitemizin görünürlüğünü ve hit trafiğini artırabiliriz.

Google Adwords’e Neden ihtiyaç duyarız ?

Genelde müşterisine internet aracılığı ile ulaşan firmalar için vazgeçilmez bir sistemdir. Ne kadar fazla kullanıcıya ulaşılır ise o kadar çok firma için etkili olacaktır. Google sıralaması farklı ve uzun süreçler gerek tire bilir. Hatta yapılan bu çalışmalar ile sitemiz google tarafından ceza alabilir. Eğer ki backlink ve seo diye nitelendirdiğimiz çalışma ile organik ilk sayfalarda olmak istiyorsak mutlaka işin uzmanları ile çalışmamız gerekli. Sitemiz organik olarak ilklerde değil ise, adwords sayesinden ilk sayfa reklam kısmında yerimizi alıp yüksek sayıdaki kitleleri sitemize çekmek için ihtiyaç duyarız.

Bir diğeri ise anlık kampanyaları tüm kitlelere ulaştırmak için ihtiyaç duyarız. Örnek olarak bir araç kampanyası düzenlediğiniz ve 2 hafta kadar süre içerisinde bu kampanya zaman verdiniz. Bunun için fazla zaman olmadığı için backlink ve diğer çalışmalar için yeterli vaktiniz yok. google adwords sayesinden en kısa sürede kullanıcılarınızı haberdar edebilirsiniz.

Son olarak google adwords tarafından yapılan bir özellik ise aranılan kelimeye yani kullanıcının istediğini göre ekranına reklamları iletmek.Bu Similar Audiences eklentisi sayesinde belirli kitlelere erişimi sağlamıştır.Kullanıcı internet üzerinden şapka arıyorsa, google adwords’e şapka kelimesinden reklam veren firmaların ilanını yayınlar.

Recommended For You

About the Author: Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir